Tags

,

Въпрос: Счита ли се плащането с банкова карта за плащане в брой и задължени
ли сме да издадем касова бележка?
Отговор: Съгласно чл. 118 ал. 3 от ЗДДС, фискалната касова бележка (фискалният
бон) е хартиен документ, регистриращ продажба/доставка на стока или услуга в
търговски обект, по която се плаща в брой, с чек, с ваучер, с банкова кредитна или
дебитна карта или с други заместващи парите платежни средства, издаден от въведено в експлоатация фискално устройство от одобрен тип, за което е заверено
свидетелство за регистрация.

Advertisements